Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna awake.forumoteka.pl
Prowadzenie rozmów na podstawie pism

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Jezus został wskrzeszony w ciele fizycznym i czy obecnie ma takie ciało w niebie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Zmartwychwstanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awake
Site Admin

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 12:02 pm    Temat postu: Czy Jezus został wskrzeszony w ciele fizycznym i czy obecnie Odpowiedz z cytatem

1 Piotra 3:18: „Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu [„duchem”, Bg, Wujek; „przez Ducha”, Bp; „w duchu”, Bw]”. (Jezus został wskrzeszony z martwych z ciałem duchowym. W tekście greckim słowo „ciało” jest przeciwstawione „duchowi” i oba występują w celowniku. Jeżeli więc tłumacz oddaje to wyrażeniem „przez Ducha”, powinien też konsekwentnie napisać „przez ciało”, jeżeli zaś tłumaczy „w ciele”, powinien też przetłumaczyć „w duchu”).

Dzieje 10:40, 41: „Jego to [Jezusa Chrystusa] wskrzesił Bóg na trzeci dzień i dał, by on się ujawnił, nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wyznaczonym przez Boga”. (Dlaczego inni go nie widzieli? Ponieważ był stworzeniem duchowym i gdy tak jak kiedyś aniołowie materializował się — przybierając ciało fizyczne, żeby stać się widzialnym — czynił to tylko w obecności swych uczniów).

1 Kor. 15:45: „Tak nawet jest napisane: ‚Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą’. Ostatni Adam [Jezus Chrystus, który był tak doskonały, jak Adam zaraz po stworzeniu] stał się duchem życiodajnym”.

Jak rozumieć to, co w Łukasza 24:36-39 czytamy o ciele, w którym Jezus został wskrzeszony?

Łuk. 24:36-39: „Kiedy [uczniowie] o tym rozmawiali, on sam stanął pośród nich i rzekł im: ‚Pokój wam’. Oni zaś, przerażeni i wystraszeni, mniemali, że widzą ducha. Rzekł więc do nich: ‚Czemu jesteście strapieni i czemu w waszych sercach powstają wątpliwości? Zobaczcie moje ręce i moje stopy, że to jestem ja; dotknijcie mnie i zobaczcie, gdyż duch nie ma ciała ani kości, jak to widzicie, iż ja mam’”.

Ludzie nie mogą widzieć duchów, więc uczniowie najwyraźniej sądzili, że widzą zjawę lub mają wizję (por. Marka 6:49, 50). Jezus zapewnił ich, że nie jest zjawą; mogli zobaczyć jego ciało, dotknąć go i wyczuć kości; w ich obecności zjadł też posiłek. Podobnie w przeszłości aniołowie materializowali się i stawali widoczni dla ludzi; mogli jeść, a niektórzy nawet się żenili i płodzili dzieci (Rodz. 6:4; 19:1-3). Po zmartwychwstaniu Jezus nie zawsze ukazywał się w tym samym ciele fizycznym (być może chciał utrwalić w umysłach uczniów przekonanie, że jest duchem) i dlatego nawet jego bliscy przyjaciele nie od razu go rozpoznawali (Jana 20:14, 15; 21:4-7). Niemniej dzięki temu, że wielokrotnie ukazywał się im w zmaterializowanych ciałach i przy takich okazjach mówił i zachowywał się tak, iż mogli go utożsamiać z Jezusem, którego znali, umacniał ich wiarę w rzeczywiste wskrzeszenie go z martwych.

Gdyby uczniowie naprawdę oglądali Jezusa w ciele, które ma teraz w niebie, Paweł nie napisałby później o wyniesionym do chwały Jezusie, że jest „odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty”, ponieważ Bóg jest Duchem i nigdy nie był w ciele (Hebr. 1:3; por. 1 Tym. 6:16).

Gdy będziemy pamiętać o przytoczonych na stronach 420, 421 wersetach z 1 Piotra 3:18 oraz 1 Koryntian 15:45, łatwiej nam będzie właściwie pojąć doniesienia o ukazywaniu się Jezusa po zmartwychwstaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:06 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Zmartwychwstanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: