Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna awake.forumoteka.pl
Prowadzenie rozmów na podstawie pism

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki jest cel ludzkiego życia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Życie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awake
Site Admin

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 12:06 pm    Temat postu: Jaki jest cel ludzkiego życia? Odpowiedz z cytatem

Sens naszemu życiu nadaje uznawanie Życiodawcy. Gdyby życie było dziełem ślepego przypadku, nasze istnienie z konieczności byłoby pozbawione celu i nie mielibyśmy żadnej pewnej przyszłości, z którą można by wiązać jakieś plany. Jednakże w Dziejach 17:24, 25, 28 powiedziano: „Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, (...) daje wszystkim życie i dech, i wszystko. Dzięki niemu bowiem mamy życie i poruszamy się, i istniejemy”. W Objawieniu 4:11 znajdujemy jeszcze taką wypowiedź skierowaną do Boga: „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone” (zob. też artykuł „Bóg”, strony 48-55).

Lekceważenie w życiu wymagań Stwórcy oraz Jego wskazówek dotyczących szczęścia kończy się rozczarowaniem. List do Galatów 6:7, 8 zawiera ostrzeżenie: „Nie dajcie się wprowadzić w błąd: Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić. Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć; bo kto sieje ze względu na swe ciało, ten z ciała żąć będzie zepsucie” (również Gal. 5:19-21; zob. też artykuł „Niezależność”).

Wskutek grzechu odziedziczonego po Adamie ludzie nie mogą dziś w pełni cieszyć się życiem, jakie pierwotnie zamierzył Bóg. W Rzymian 8:20 czytamy, iż w następstwie wyroku Bożego, który został wydany, gdy Adam zgrzeszył, „stworzenie [ludzkość] zostało poddane daremności”. Mając na uwadze swoje położenie grzesznego człowieka, apostoł Paweł napisał: „Ja jestem cielesny, sprzedany grzechowi. Gdyż dobra, którego chcę, nie czynię, ale dopuszczam się zła, którego nie chcę. Doprawdy rozkoszuję się prawem Bożym zgodnie z człowiekiem, jakim jestem wewnątrz, ale w mych członkach dostrzegam inne prawo, toczące wojnę przeciwko prawu mego umysłu i prowadzące mnie jako jeńca prawa grzechu, które jest w mych członkach. Nieszczęsny ja człowiek!” (Rzym. 7:14, 19, 22-24).

Gdy się stosujemy do zasad biblijnych, stawiając na pierwszym miejscu spełnianie woli Bożej, zaznajemy największego szczęścia, jakie dziś jest osiągalne, i prowadzimy najbardziej sensowne życie. Swoją służbą nie wzbogacamy Boga; to On ‛uczy nas, byśmy odnieśli pożytek’ (Izaj. 48:17). Biblia radzi: „Stańcie się niezłomni, niewzruszeni i miejcie zawsze mnóstwo pracy w dziele Pańskim, wiedząc, że wasz trud w związku z Panem nie jest daremny” (1 Kor. 15:5Cool.

W Biblii otwarto przed nami widoki na życie wieczne w doskonałości, jeżeli wierzymy w postanowienia Jehowy co do życia i chodzimy Jego drogami. Nadzieja ta ma solidne podstawy, nie prowadzi do rozczarowania, a zgodne z nią działanie już teraz nadaje życiu prawdziwy sens (Jana 3:16; Tyt. 1:2; 1 Piotra 2:6).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:41 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Życie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: