Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna awake.forumoteka.pl
Prowadzenie rozmów na podstawie pism

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy przeciwności losu są karą od Boga za niegodziwe postępowanie ludzi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Cierpienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awake
Site Admin

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 10:39 am    Temat postu: Czy przeciwności losu są karą od Boga za niegodziwe postępow Odpowiedz z cytatem

Kto narusza Boskie mierniki, doświadcza ujemnych skutków swego postępowania (Gal. 6:7). Niekiedy tacy ludzie od razu zbierają gorzkie owoce. Innym przez dłuższy czas na pozór dobrze się wiedzie. Tymczasem Jezus Chrystus był okrutnie maltretowany i w końcu został zabity, chociaż nigdy nie zrobił nic złego. W tym systemie rzeczy pomyślność nie stanowi zatem dowodu błogosławieństwa Bożego i podobnie przeciwności losu nie można uważać za wyraz dezaprobaty Bożej.

Gdy Hiob utracił mienie i został dotknięty okropną chorobą, nie stało się to dlatego, że ściągnął na siebie niełaskę Bożą. Biblia wyraźnie mówi, że odpowiedzialność za to ponosił Szatan (Hioba 2:3, 7, Cool. Wprawdzie towarzysze Hioba, którzy przyszli go odwiedzić, wmawiali mu, że jego cierpienia to najlepszy dowód, iż musiał popełnić jakąś niegodziwość (Hioba 4:7-9; 15:6, 20-24), ale Jehowa zganił ich za to, mówiąc: „Gniew mój rozpalił się przeciwko (...) [wam], bo nie mówiliście o mnie zgodnie z prawdą, jak mój sługa Hiob” (Hioba 42:7).

Niegodziwcom istotnie może się przez jakiś czas nieźle powodzić. Asaf napisał: „Zacząłem bowiem zazdrościć chełpliwym, gdy widziałem pokój u niegodziwców. Nie dręczy ich zmartwienie śmiertelnika i nie trapi ich to, co innych ludzi. Naśmiewają się i mówią o tym, co złe; o oszukiwaniu mówią podniośle. Oto tacy są niegodziwcy, którzy zaznają spokoju niezmiernie długo. Pomnożyli swe środki utrzymania” (Ps. 73:3, 5, 8, 12).

Dzień rozrachunku z Bogiem nadejdzie. Wtedy ukarze On złych, wytracając ich na zawsze. W Księdze Przysłów 2:21, 22 czytamy: „Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani”. Wówczas prostolinijni, z których niejeden zaznawał cierpień, będą się cieszyć doskonałym zdrowiem i korzystać z obfitości płodów ziemi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 3:20 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Cierpienia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: