Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna awake.forumoteka.pl
Prowadzenie rozmów na podstawie pism
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Czy Chrystus powróci widzialnie dla ludzkich oczu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Powrót Chrystusa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awake
Site Admin


Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 424

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 2:09 pm    Temat postu: Czy Chrystus powróci widzialnie dla ludzkich oczu? Odpowiedz z cytatem

Jana 14:19: „Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy [wierni apostołowie Jezusa] mnie zobaczycie, ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie”. (Jezus obiecał apostołom, że powróci i zabierze ich do nieba, aby byli tam razem z nim. Będą mogli go oglądać, ponieważ tak jak on mają być stworzeniami duchowymi. Natomiast świat go już nie zobaczy. Por. 1 Tym. 6:16).

Dzieje 13:34: „[Bóg] wskrzesił go [Jezusa] z martwych, by już nie wrócił do skażenia”. (Ciała ludzkie są z natury podatne na skażenie. Dlatego w 1 Koryntian 15:42, 44 słowo „skażenie” występuje równolegle z „ciałem fizycznym”. Jezus nigdy już nie będzie miał takiego ciała).

Jana 6:51: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba; jeśli ktoś je z tego chleba, będzie żył na wieki; chlebem zaś, który ja dam, jest moje ciało za życie świata”. (Skoro Jezus je dał, to go już nie odbiera. Dzięki temu nie pozbawia ludzkości dobrodziejstw złożonej przez siebie ofiary ze swego doskonałego życia ludzkiego).

Co to znaczy, że Jezus przyjdzie „w taki sam sposób”, jak wstąpił do nieba?

Dzieje 1:9-11: „Gdy oni [apostołowie Jezusa] się przyglądali, został uniesiony w górę i obłok zabrał go im z oczu. Kiedy się wpatrywali w niebo, gdy odchodził, oto też stanęli obok nich dwaj mężowie w białych szatach i rzekli: ‚Mężowie galilejscy, dlaczego stoicie wpatrzeni w niebo? Ten Jezus, który został od was wzięty do nieba, przyjdzie w taki sam sposób, w jaki go widzieliście idącego do nieba’”. (Warto zaznaczyć, że ma to nastąpić „w taki sam sposób”, a nie w tym samym ciele. A w jaki „sposób” wstąpił do nieba? Jak wynika z wersetu 9, zniknął z oczu swych uczniów, jedynych obserwatorów jego odejścia. Świat nie zwrócił uwagi na to wydarzenie. Tak samo miało być podczas powrotu Chrystusa).

Co to znaczy, że „przychodzi z obłokami, a ujrzy go wszelkie oko”?

Obj. 1:7: „Oto przychodzi z obłokami, a ujrzy go wszelkie oko oraz ci, którzy go przebili; i wszystkie plemiona ziemi będą z jego powodu uderzać się ze smutku” (również Mat. 24:30; Marka 13:26; Łuk. 21:27).

Na co wskazują „obłoki”? Na niewidzialność. Gdy samolot znajduje się w gęstej chmurze albo ponad chmurami, ludzie na ziemi zwykle go nie widzą, choć mogą słyszeć odgłos silników. Jehowa powiedział do Mojżesza: „Przychodzę do ciebie w ciemnym obłoku”. Mojżesz nie widział Boga, ale obłok wskazywał na niewidzialną obecność Jehowy (Wyjścia 19:9; zob. też Kapł. 16:2; Liczb 11:25). Gdyby Chrystus widzialnie ukazał się na niebie, to i tak nie mogłoby go zobaczyć „wszelkie oko”. Na przykład gdyby się ukazał nad Australią, czy dostrzeżono by go w Europie, Afryce i obu Amerykach?

W jakim sensie „ujrzy go wszelkie oko”? Ludzie mieli rozpoznać jego niewidzialną obecność po wydarzeniach na ziemi. Również słowa Jezusa z Jana 9:41 nie dotyczą literalnego wzroku: „Jezus rzekł do nich [faryzeuszy]: ‚Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu. Ale teraz mówicie: „Widzimy”. Wasz grzech pozostaje’” (por. Rzym. 1:20). Po powrocie Chrystusa niektórzy okazują wiarę; rozpoznają znak jego obecności. Inni odrzucają dowody, ale gdy Chrystus zacznie działać przeciw niegodziwym jako Wykonawca Wyroków Bożych, wówczas nawet oni — stawszy się świadkami jego potęgi — zrozumieją, że zagłada nie przychodzi od ludzi, tylko z nieba. Będą wiedzieć, co się dzieje, ponieważ wcześniej zostali ostrzeżeni. Ze względu na to, co ich spotka, będą „uderzać się ze smutku”.

Kim są „ci, którzy go przebili”? Literalnie uczynili to żołnierze rzymscy podczas egzekucji Jezusa. Ale oni już dawno pomarli. A zatem musi chodzić o ludzi, którzy w „dniach ostatnich” podobnie gnębią, inaczej mówiąc „przebijają” prawdziwych naśladowców Chrystusa (Mat. 25:40, 45).

Czy można mówić, że ktoś „przyszedł” lub jest „obecny”, jeśli się go nie widzi?

Apostoł Paweł wyraził się, iż jest w zborze korynckim „nieobecny ciałem, ale obecny duchem” (1 Kor. 5:3).

Jehowa oznajmił, że zamierza ‛zstąpić’, aby pomieszać język budowniczych wieży Babel (Rodz. 11:7). Powiedział również, iż ‛zstępuje’, by uwolnić Izraelitów z niewoli egipskiej. Bóg zapewnił też Mojżesza, że ‛sam pójdzie’ i poprowadzi lud izraelski do Ziemi Obiecanej (Wyjścia 3:8; 33:14). A przecież żaden człowiek nigdy nie widział Boga (Wyjścia 33:20; Jana 1:18).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum awake.forumoteka.pl Strona Główna -> Powrót Chrystusa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group